EOKUL E-KARNE NEDİR?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eokulum

Müdür
8 Ara 2023
3
0
3
Bütün veli ve öğrencileri ilgilendiren E okul e karne nedir, nereden ve nasıl ulaşılır hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız içeriğimize göz atmanızda fayda var.

Eokul e karne nedir?

Veliler, öğrenciler ve öğretmenler için eokul oldukça sıkkullanılan ve öğrencinin eğitim bilgilerini takip etmeyi kolaylaştıran bir MEB sistemidir. Öğrencilerin haftalık ders programı, yazılı, sözlü, proje ve performans notları, devamsızlık bilgisi, şube yazılı ortalamaları, sınav bilgileri, nakil işlemlerinin yanı sıra eokul e karne bilgileri de mevcut. İçeriğimizin devamında eokul e karne bilgilerine nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eokul e karne bilgilerine nasıl ulaşılabilir?

Tüm dünyanın hayatını kısıtlayan Covid-19 Türkiye’de eğitim ve öğretimin de aksamasına sebep oldu. Öğrenciler Mart 2020’den itibaren okullarına gidemediler ve bir süre sonra online eğitim süreci başladı. 20-21 dönemi eğitim, öğretim yılının online eğitim ile birlikte ilk dönemin tamamlanmasıyla öğrenciler ve veliler karnelere ulaştılar. İlkokul ve ortaokul öğrencileri e karnesini alırken lise öğrencileri karnelerini almak için ikinci dönemin sonunu, yıl bitimini bekleyecekler. Kimisi karnesine elden ulaşma imkanı elde ederken kimisi de eokul e karne aracılığıyla karnelerini görme imkanı oldu.

Eokul e karne bilgilerine ulaşabilmek için öncelikle e okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmalısınız. E okul’uninternet sitesine giriş yaptıktan sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. İkinci aşamada öğrencinin sınıfı, numarası, doğum tarihi, nüfus bilgileri gibi bilgiler istenmektedir. Üçüncü aşamada öğrencinin fotoğrafını doğru seçtiğinizden emin olduktan sonra eokul sistemine giriş yapabilirsiniz. Sistemde ekranınızın sol tarafında öğrencinin yukarıda bahsettiğimiz bilgileri bulunur. Sol altla indiğinizde e karne seçeneğine tıkladıktan sonra e karne rapor sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Eğer karşınıza "e-Karne rapor sayfasını açamıyorsanız, tarayıcınız varsayılan olarak pop-up'larınekranınızda otomatik olarak gösterilmesini engelleyebilir. Bir pop-up engellendiğinde adres çubuğunda Pop-up engellendi simgesi Pop-up engellendi olarak görünür. Burada Pop-up'laraizin vererek rapor sayfasını açabilirsiniz.” şeklinde bir uyarı çıkarsa tarayıcınızda pop-up engelleyici var demektir. Pop-upengelini kaldırıp tekrar eokul e karne sayfasına girerseniz öğrencinin e karnesini görüntüleyebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...